Manager Zona

HIPARION DISTRIBUTION SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- supervizarea vanzarii de marfa la clienti si controlul activitatii agentilor de vanzari;
- sesizeaza directorul de vanzari asupra oricarei intarzieri observate la plata a clientilor sau a oricarei lipse neconforme cu documentele existente ;
- propune spre aprobare directorului de vanzari modalitati de recuperare a sumelor restante ale clientilor iar dupa aprobare se ocupa direct de recuperarea acestor sume;
- se ocupa de luarea comenzilor de la clienti;
- mentinerea unei bune relatii cu actualii clienti, precum si extinderea retelei prin gasirea de noi clienti , propunand unele solutii pentru imbunatatirea sistemului de distributie;
- se ocupa de incasarea soldurilor scadente.

CERINTE

- studii superioare finalizate;
- conostinte de operare PV;
- seriozitate, promptitudine si initiativa in rezolvarea problemelor;
- bune capacitati de analiza;
- munca de teren;
- masina personala;
- persoana comunicativa, cu spirit de echipa;

S.C.Hiparion Dispritution S.A este unul din principalii distribuitori de ziare si reviste din Romania avand ca puncte de desfacere: chioscuri, magazine, benzinarii, supermarket-uri, hypermarket-uri. Compania a fost fondata in anul 1999, iar in decembrie 2005 pachtul majoritar de actiuni a fost cumparat de firma Rautakirja Oy care este cel mai mare dirtibuitor de ziare si reviste din Finlanda si Tarile Baltice cu operatiuni si in Rusia.