MANAGER REGIONAL RESURSE UMANE

Adecco Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatea de administratie de personal si compensarea muncii la punctele de lucru
- Gestioneaza si raspunde de incadrarea in numarul de personal planificat pe activitati si centre de cost
- Recrutarea si selectia personalului necesar tuturor departamentelor din regiunea alocata, in conformitate cu politicile companiei si procedura de recrutare
- Gestioneaza locurile vacante din locatii, in vederea asigurarii celui mai adecvat personal
- Recruteaza candidatii interni si externi, administreaza baza de date cu candidatii, selecteaza candidatii potriviti, ofera candidatilor selectati contractul, trimite scrisorile de raspuns negativ.
- Acorda suport managementului regional in recrutarea, selectiea, angajarea si transferul personalului
- Implementeaza programele specifice de HR la nivelul regiunii allocate
- Implementeaza politicile de training si dezvoltare in regiunea alocata
- Gestioneaza contractul de medicina muncii
- Planifica si urmareste efectuarea controalelor medicale de catre toti salariatii, pastreaza legatura cu furnizorii locali de medicina muncii
- Consiliaza managerii si reprezentantii sindicatelor in rezolvarea problemelor de disciplina. Conduce cercetarea disciplinara prealabila in regiune si emit deciziile de sanctionare disciplinara, asigurand aplicarea corecta a prevederilor legale

CERINTE

ADECCO Resurse Umane cauta pentru clientul sau, companie multinationala in domeniul berii, Manager Regional de Resurse Umane.

- Studii superioare
- Studii de managementul resurselor umane (training de min. 3 luni)
- Experienta - 3 ani in resurse umane
- Abilitati foarte bune de comunicare si negociere
- Flexibilitate
- Bune abilitati de planificare si organizare
- Deschidere catre asimilarea de noi cunostinte si abilitatea de a le aplica.
- Orientare catre clientul intern si extern
- Dezvoltarea personalului
- Cunoasterea mediului economic, social si politic din regiune.
- Bune abilitati de management de proiect, managementul schimbarii, managementul informatiei
- Cunostinte avansate de lucru cu calculatorul
- Cunostinte de limba engleza- nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

- Salariu competitiv
- Cursuri si traininguri de perfectionare profesionala
- Pachet de relocare
- Telefon de serviciu
- Bonuri de masa

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare.
Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 10 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca. Pentru a intra in baza de date a celui mai mare furnizor de servicii de HR din Romania, va rugam sa accesati site-ul www.adecco.ro si sa va depuneti CV-ul la noi.

Brasov str Petru Rares nr. 10
Tel: 0372 705 795
Fax: 0368 815 283
e-mail: brasov@adecco.ro