Manager Punct de Lucru

Job Activ

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatile din cadrul punctului de lucru (managementul depozitului, a retelei de distributie si a activitatii financiare);
- Are in subordine intregul personal al punctului de lucru (gestionar, contabil, soferi livratori si manipulanti);
- Gestioneaza toate resursele de care dispune punctul de lucru (buget, personal, mijloace logistice);
- Organizeaza distributia: stabileste zilnic incarcatura si traseele agentilor livratori, urmareste distributia;
- Face analiza situatiilor de livrare, a receptiei si a stocurilor de marfa;
- Urmareste respectarea procedurilor privind intocmirea documentelor care insotesc transporturile de marfa;
- Coordoneaza activitatea biroului de facturare si incasare a platilor;
- Participa la activitatile de inventariere efectuate in depozit;

CERINTE

- Experienta pe un post similar, in domeniul vanzarilor, in logistica sau in managementul depozitelor reprezinta puncte forte privind ocuparea acestui post de munca;
- Studii superioare finalizate;
- Excelente abilitati de operare PC (Office – Word, Excel);
- Aptitudini manageriale, experienta relevanta in conducerea unei echipe;
- Aptitudini organizatorice si de planificare;
- Cunostinte modalitati de plata, gestiune bunuri, bugete;
- Cunostinte in managementul depozitelor;
- Responsabilitate si determinare in obtinerea de rezultate.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv conform responsabilitatilor si a programului de lucru;
- Masina de serviciu (Skoda Octavia), birou personal, PC, telefon;

Job Activ este serviciul de recrutare si selectie al Kronvest Consulting.
Realizam servicii de top in managementul resurselor umane pe teritoriul Romaniei. Divizii active: recrutare si selectie prin JobActiv, strategii pentru dezvoltare organizationala (training), studii si cercetari organizationale sau de piata, evaluare.
Postul de munca pentru care cautam candidati este pentru punctul de lucru din Brasov si vizeaza activitatea de distributie / logistica de bauturi/food.