Manager Marketing si Relatii cu clientii

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

La firma de turism intern in Brasov se cauta manager de marketing (inclusiv responsabil de relatiile cu mass-media, relatiile cu clientii si fidelizare clienti) , cu urmatoarele atributii:
- Implementeaza strategia de comunicare agreata cu managementul companiei si masoara eficienta activitatii de relatii cu mass-media
- Editeaza si trimite comunicate de presa , diverse prezentari sau articole
- Transmite in toate mediile de comunicare (inclusiv social media) informatii importante cu privire la activitatea companiei
- Elaboreaza instrumente si modalitati de monitorizare a imaginii firme
- Se ocupă de relaţia cu clienţii (persoane juridice și fizice)
- Crează şi expediază periodic newsletter clientilor fideli
-reprezintă firma la târguri şi expoziţii
-realizează studii de piaţă, concepe şi implementează campaniile de marketing

CERINTE

Cerinte:
- Experienţă în marketing, - Capabil să obţină rezultate, - Creativ, Inteligent, Diplomat, Reprezentativ, Sarguincios si disciplinat - Bun analist şi lucrător în echipă, - Absolvent de facultate de marketing/turism - Imaginatie, spontaneitate; - Abilitati de comunicare, planificare , organizare; - Spirit de echipa, de initiativa, de observatie, atentie la detalii; - Experienta in relatii publice si comunicare - Limbi straine: engleza si/sau germana; - Operare PC: MS Office. - Preferabil masina proprie

BENEFICII OFERITE

Bonusuri in functie de rezultate personale si de cele ale echipei