Manager de Zona

Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Isi desfasoara activitatea in cadrul Departamentului Vanzari catre Societati, fiind direct responsabil de dezvoltarea volumelor de vanzari pe zona geografica alocata si de implementarea strategiei si politicii comerciale a Directiei Vanzari Speciale si RCI Leasing;
- Este responsabil de aplicarea si dinamizarea politicii comerciale in ceea ce priveste vanzarea autovehiculelor marcilor Dacia si Renault;
- Promoveaza modalitatile de finantare prin leasing si servicii specifice Grupului;
-Actioneaza in vederea cresterii reprezentativitatii produselor si serviciilor Grupului in zona sa de competenta;
- Promoveaza vanzarile destinate persoanelor juridice, sprijinind forta de vanzare a concesionarilor: vanzarea de auto VP, VU (inclusiv vehicule carosate), finantarea prin leasing si serviciile asociate;
-Promoveaza vanzarile de Vehicule Utilitare si contribuie activ la diversele manifestari locale vizand acest tip de vehicul;
-Participa la formarea fortei de vanzare din concesiuni, asigurandu-se de insusirea valorilor Grupului;
-Dezvolta parteneriate regionale si multiregionale;
-Participa si se implica in formarea noilor angajati din subordine;
- Participa activ la actiunile comerciale ale Grupului: lansari de produse, targuri si expozitii, diverse alte actiuni.

CERINTE

-Absolvent (a) de studii superioare;
- Minim 2 ani experienta in domeniul vanzarilor;
- Bune cunostinte de limba franceza si/sau limba engleza;
- Bune abilitati de comunicare, organizare, analiza si sinteza;
- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Microsoft Project);
- Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

-Mediu de lucru international;
-Oportunitati de dezvoltare profesionala;
-Pachet salarial competitiv;
-Pachet pentru relocare geografica.

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului. Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.