Manager Anti-frauda - Brasov / Iasi

Provident Financial Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identificarea şi prevenirea fraudelor
Analizarea factorilor financiari de risc ai companiei
Realizarea interviurilor şi investigarea cazurilor în care s-au încălcat procedurile companiei, la domiciliul clienţilor
Rezolvarea situaţiilor care implică un deficit financiar pentru companie
Raportarea cazurilor de fraudă la unităţile de poliţie
Coordonarea investigaţiilor în cazul neregulilor identificate

CERINTE

Studii superioare
Experienţă în desfăşurarea investigaţiilor
Abilitatea de a redacta şi elabora rapoarte de activitate
Abilităţi de investigare şi intervievare
Abilităţi analitice, de planificare şi organizare, flexibilitate
Excelente abilităţi conversaţionale şi de comunicare
Cunoştinţe bune de limba engleză
Permis de conducere categoria B - experiență de minim 6 luni

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv
oportunitatea de dezvoltare profesionala

Compania oferă autoturism de serviciu.

Provident Financial România este o instituţie financiară nebancară înregistrată în Registrul General al Băncii Naţionale a României şi specializată în acordarea de împrumuturi de valoare mică, pe termen scurt, direct la domiciliul clienţilor. Compania este parte a grupului britanic International Personal Finance (IPF), lider internaţional în furnizarea de credite de consum la domiciliu. IPF are peste două milioane de clienţi şi peste 5.000 de angajaţi care lucrează împreună cu aproximativ 30.000 de reprezentanţi în şapte ţări, pe două continente.