Lucrator Concierge

Lugera and Makler SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, Hotel Clermont, este amplasat intr-un cadru natural pitoresc si recunoscut pentru proprietatile sale curative, este unicul complex hotelier cu standard de 4 stele din zona Covasnei si va fi inaugurat in curand, urmand sa ofere o multitudine de servicii si facilitati destinate relaxarii si petrecerii timpului liber.
Impreuna cautam un Lucrator Concierge.

Rezumatul postului:
Lucratorul Concierge este responsabil cu asigurarea de servicii de cea mai inalta calitate catre fiecare client al hotelului. Rolul sau este de a furniza informatii si de a realiza programari in cadrul hotelului, rezervari si inscrieri in contul clientilor pentru hotel, de a tine registrele de evidenta si de a prezenta note clientilor in momentul plecarii acestora si de a se asigura ca toate cerintele si necesitatile clientilor (persoane fizice) hotelului sa fie satisfacute.

Atributii si responsabilitati:
Ofera servicii speciale si comisioane clientilor hotelului (persoane fizice);
Ofera sfaturi si informatii generale si speciale clientilor;
Participa la promovarea imaginii hotelului;
Se implica in rezolvarea reclamatiilor clientilor;
Indeplineste o serie de atributii specifice activitatii de receptioner in cadrul hotelului: cunoaste structura spatiilor de cazare, confortul si starea acestora; cunoaste si aplica tarifele in vigoare pentru fiecare spatiu de cazare; efectueaza alte sarcini de conducere a hotelului in scopul asigurarii unor conditii de cazare cat mai bune;
Se implica activ in promovarea programelor, ofertelor si pachetelor turistice ale hotelului catre clienti.

CERINTE

Minim 3 ani experienta in domeniu;
Minim 1 an experienta pe o pozitie similara;
Diploma de specialitate: calificare ca Receptioner;
Cunostinte de operare pe calculator: Windows, MS Office;
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
Cunoasterea unei alte limbi de circulatie internationala (franceza sau germana) cel putin la nivel mediu;
Excelente abilitati interpersonale si de comunicare;
Orientare catre client;
Persoana dinamica cu atitudine pozitiva si in masura sa raspunda prompt tuturor solicitarilor venite din partea clientilor.

BENEFICII OFERITE

Climat de lucru placut si motivant;
Posibilitatea dezvoltarii unei cariere in cadrul unei echipe de profesionisti;
Pachet salarial motivant;
Programe de training si formare profesionala.

Lugera & Maklér operates in Slovakia, Czech Republic and Romania. We made it our job to help companies to find the right employees. To help ambitious people to find the right employer. We match the right person with the right company at the right time. Very fast. So that the perfect job soon is yours.