KEY ACCOUNTS EXECUTIVE

SC VISUAL FAN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promovarea si vanzarea produselor electronice si electrocasnice in conformitate cu standardele si politica companiei
Gestionarea si dezvoltarea portifoliului de clienti de tip key-accounts (supermarket, cash&carry , retele de magazine, mari distribuitori de produse electronice si electrocasnice)
Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii de tip key-account
Identificarea de noi clienti si largirea portofoliului de clienti
Negocierea contractelor
Urmarirea derularii contractelor

CERINTE

Studii superioare (studii tehnice sau economice constituie avantaj)
Experienta in vanzari minim 3 ani
Experienta in relatiile cu clienti de tip key-accounts constituie avantaj.
Foarte bune abilitati de negociere si comunicare
Cunostinte operare PC (pachetul Office)

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Posibilitatea dezvoltarii carierei in cadul unei echipe tinere si dinamice
Acces la programe de formare profesionala

VISUAL FAN este o societate comerciala, infiintata in anul 2002, cu sediul central in Brasov ce are ca obiect principal de activitate comertul en-gross cu produse electronice si electrocasnice. Activitatea companiei se afla intr-un permanent proces de dezvoltare.
In acest moment societatea are 3 puncte de lucru cu depozit (Brasov, Bucuresti, Timisoara) si peste 30 firme colaboratoare. Din categoria societatilor colaboratoare fac parte atat magazinele de profil cat si clienti internationali (hypermarket-uri – Hiproma-Carrefour; cash&carry - Selgros Romania).
In prezent gama de produse comercializate este alcatuita din televizoare, DVD-uri, videorecordere, si urmeaza ca pana la finele anului 2005 gama sortimentala sa se diversifice treptat adaugandu-se noi articole precum: aspiratoare, sisteme Home Cinema, camere video, aparate foto, telefoane mobile si fixe etc.
Toate produsele sunt comercializate sub marca proprie ALLVIEW, marca inregistrata la Oficiul de Stat pentru Inventii si Marci Bucuresti inca din aprilie 2004.