Junior Project Manager

SC DCI Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Detinatorul postului va fi responsabil de indrumarea si suportul clientilor noi in utilizarea produselor firmei DCI AG.
Junior Project Manager va fi responsabil de planificarea, organizarea si coordonarea sesiunilor de scolarizare si a workshop-urilor pentru clientii DCI AG. In aceasta prima etapa, dumneavoastra sunteti persoana de contact principala pentru clientii noi! Dupa perioada de training pe care o veti parcurge in cadrul firmei DCI AG, veti prelua aceste responsabilitati sub conducerea directa a CPO-ului (Chief Process Officer) DCI AG.

Junior Project Manager va fi responsabil si pentru suportul acordat echipei noastre de vanzari in etapa post vanzare – After-Sales-Support!

Competente si experienta apreciate
- Sunteti o fire deschisa si va face placere sa lucrati si sa comunicati cu oamenii?
- este comunicarea unul din punctele dumneavoastra forte?
- aveti o gandire orientata catre gasirea de solutii?
- doriti sa va implicati in dezvoltarea clientilor dumneavoastra?
- propunerea de idei si solutii reprezinta scopul dezvoltarii dumneavoastra profesionale?
- raspunderea nu este un termen strain modului dumneavoastra de lucru?
- aveti o personalitate activa, dinamica si cu dorinta de implicare?
- spirit de echipa,capacitatea de a asimila rapid noi cunostinte

CERINTE

- cunoasterea foarte buna a limbii germane, scris si vorbit
- studii superioare de preferinta in domeniul Marketing sau IT
- cunostinte avansate de utilizare a programelor MS office (Word, Excel si Power Point);
- cunostiinte de baza in tehnologile web
- experienta in comunicarea si relatiile cu clientii poate constitui un avantaj
- cunoasterea limbii engleze poate constitui un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- un mediu de lucru provocator si plin de performante profesionale într-o companie multinaţională.
-conditii optime de training, la locul de munca.
- pachet salarial atractiv!

DCI Database for Commerce and Industry Romania S.R.L. Brasov este sucursala firmei DCI Database for Commerce and Industry AG Starnberg, Deutschland .

DCI Romania S.R.L. Brasov este o firma specializata in crearea, intretinerea si dezvoltarea de baze de date in domeniul IT/TK /UE /HH precum si crearea si dezvoltarea de programe.
Deasemena oferim servicii de:
- crearea de cataloage electronice
- calificari de date pentru magazine electronice in domeniul IT /TK /electrotehnic /electronic
- digitizari de cataloage
- califcari in eCl@ss , UNSPSC
- creare /intretienere WebSite
- crearea si intretinerea de HTML E-Mail Premium - E-Mail Marketing
- WAI - aplicatie WEB pentru afisarea de News-uri