Junior inginer Asigurare Calitate

CHRISTOPHER MARTIN INTERNATIONAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- planificare si colaborare la audituri interne;
- initierea de masuri corective si preventive a problemelor de calitate;
- elaborarea de analize, rapoarte de calitate, controlling si management al imbunatatirii;
- organizarea de teste si optimizarea productiei in serie;
- colaborare in elaborarea si actualizarea FMEA- urilor de procese;
- coordonarea proceselor de solutionare a problemelor de calitate;
- mentinerea si perfectionarea managementului mijloacelor de masurare

CERINTE

- cunoasterea sistemului de calitate ISO 9001: 2000;
- cunostinte baze de date;
- experienta in asigurarea calitatii constituie avantaj;
- studii universitare tehnice;
- bune cunostinte de germana sau engleza;
- cunostinte PC: MS- Office, SAP R/3- avantaj;
- capacitate de a coordona si conduce o echipa;
- implicare in munca, autonomie si seriozitate;
- responsabilitate in indeplinirea sarcinilor de coordonare a instruirii pentru angajati

BENEFICII OFERITE

- oportunitate de dezvoltare a carierei
- pachet salarial motivant

CHRISTOPHER MARTIN INTERNATIONAL recruteaza pentru clientul sau STABILUS lider mondial în producţia de arcuri cu gaz şi amortizoare hidraulice pentru industria auto

JUNIOR INGINER ASIGURARE CALITATE, pentru fabrica din Braşov