JUNIOR DESIGN ENGINEERS - BRASOV

CHRISTOPHER MARTIN INTERNATIONAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Christopher Martin International recruteaza pentru clientul sau, companie germana, Inginer proiectant pentru BRASOV

- Dezvolta produse, teste, evalueaza teste in colaborare cu compania mama (Germania)
- Dezvolta teste de durabilitate
- Scrie rapoarte rezultate dupa teste si documentatii care se trimit spre aprobare la client
- Inregistreaza date in sistemul IMDS – baza de date

CERINTE

- Studii Superioare - Facultate Tehnica profil mecanic (TCM – reprezinta avantaj)
- Cunoastinte utilizare soft proiectare CATIA/CAM, Unigraphics-avantaj
- Persoana dinamica, sa agreeze lucrul in echipa, cu disponibilitate pentru program prelungit si deplasare
- Limbi straine: engleza conversational; germana - avantaj
- Cunostinte referitoare la Metoda Analizei cu Element Finit

Suntem filiala companiei britanice Christopher Martin Associates Ltd specializata in recrutarea de personal.
Oferim clientilor din Romania si din strainatate, indiferent de dimensiunea sau domeniul lor de activitate, solutii flexibile in domeniul resurselor umane. Folosim strategii si instrumente profesionale de calitate, a caror eficienta
este sustinuta de experienta colegilor nostri din Marea Britanie.