IT Manager

Termofarc

Job expirat

RESPONSABILITATI

TOTI CANDIDATII VOR PRIMI DESCRIERE DETALIATA A POSTULUI DACA AU EMAIL
-implementare sistem ERP (enterprise resource planning) SSA Global ln 6.1 cunoscut sub numele de Baan

- implementare sistem PDM/PLM (product data management/lifecycle manager) SSA Global ln 6.1 cunoscut sub numele de Baan
- mentinere system Document Management Elo implementare system CRM (customer relationship management)
- implementare system BI (business intelligence)
- implementare Exchange Server 2007 inclusiv ptr clienti mobili pe PC pocket sau blackberry
- implementare solutii auxiliare: programe de salarizare, resurse umane, acces control , programe pentru logare cu tokene biometrice, semnatura digitala, e-banking, si alte solutii
- pentru toate cele de mai sus va avea suport total de la firmele de unde au fost achizitionate aceste solutii
- implementare pagina web bazat pe content management system open source e107 si oscommerce

CERINTE

- permis cat B constituie avantaj
- obligatoriu cunostinte bune operare calculator administrare retele in special pe Windows Server 2003 dar si Linux macar minimal
- obligatoriu programele Windows XP si Vista,Office 2003 si 2007(cu programare avansata in Excel, macrouri, functii, scripturi, tabele pivot, olap), inclusiv Infopath, Access, Outlook 2003 si 2007
- obligatoriu Microsoft SQL server 2005 (in special reporting services si share point services) si Exchange Server 2007
- obligatoriu cunostinte bune limbaj php,sql
- obligatoriu cunostinte minime - medii vb script,java,.net,baze date si programare access.
- cunostinte de servere microsoft share point portal server,forms server sau alte servere ms constituie avantaj
- cunostinte minime-medii de orice program dedicat de raportare business intelligence (Proclarity, Business objects, Cognos,Microsoft performance point server,altele) constituie avantaj
- cunostinte minime-medii de photoshop si corel constituie avantaj
- cunoasterea limbii maghiare constituie avantaj
- domiciliu stabil in orasul Sacele constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

- cursuri pentru toate programele si aplicatiile acestea speciale
- suportul ulterior oricand disponibil din partea firmelor de unde au fost achizitionate aplicatiile
- suportul a 1-2 firme de consultanta de IT in urmatoarea perioada
- suportul unui anagajat responsabil cu supervizarea activitatilor legate de sistemul informatic si respectarea prevederilor in conformitate cu prevederile fiselor de post
- salariu atractiv negociabil functie de pregatirea angajatului si functie de ce poate dovedi in timp
- discutabil transport zi de zi sediul firmei - domiciliu si invers
- se pot negocia si bonusuri daca se realizeaza proiectele in termene mai scurte si mai bine decat cele stabilite initial prin negociere
- telefon de serviciu

Cel mai mare producator de centrale termice pe combustibil solid din Romania.Companie privata capital integral romanesc, 130 angajati.Peste 40 de ani de experienta in productia de centrale termice