Initial Buyer - Electronics Components

S.C. Pemstar Romania S.R.L. Brasov

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Initiaza relatia cu furnizorii, trimite cereri de oferta, negociaza clauzele contractuale, se ocupa de incheierea contractelor cu furnizorii in deplina concordanta cu cetintele activitatii de productie si cu interesele firmei Pemstar.
- Actualizeaza la timp datele contractuale in sistemul ERP asigurand functionarea corecta a acestuia.
- Pe parcursul derularii relatiei operationale cu furnizorii urmareste respectarea termenilor contractuali.
- Ca si punct de escaladare, rezolva problemele operationale intalnite de Operational Buyer in derularea relatiei cu furnizorii.
- Revizueste termenii contractuali cu furnizorii in situatiile in care intervin schimbari legate de activitatea de productie, legate de piata, etc.

CERINTE

- Studii superioare tehnice in electrotehnica sau economice.
- Experienta de cel putin un an intr-o pozitie similara.
- Foarte bune cunostiinte de Limba Engleza.
- Abilitati analitice.
- Excelente abilitati de comunicare si negociere.
- Abilitatea de a lucra sub presiune.
- Atentie pentru detalii .
- Abititatea de a duce la bun sfarsit mai multe sarcini concomitent.
- Capacitatea de a lucra foarte bine in echipa.
- Gandire proactiva.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv.
- Mediu de lucru dinamic.
- Oportunitatea dezvoltarii carierei.

Pemstar specializes in engineering, manufacturing and fulfillment services offering concept to customer solutions across a number of focus industries: Medical, Communications, Computing and Data Storage, and Industrial.