Inginer Vanzari/Materiale Constructii

Dynamic Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analiza potenţialilor clienţi din zona de responsabilitate ¿ Covasna, Braşov, Sibiu, Harghita, Târgu Mureş, în vederea stabilirii priorităţilor şi strategiei de abordare a acestora

Dezvoltarea portofoliului de clienţi

Prezentarea produselor companiei potenţialilor clienţi aflaţi în zona de responsabilitate

Realizarea de oferte tehnice şi comerciale pentru potenţialii clienţi, în concordanţă cu politica comercială a companiei şi în colaborare cu Sales Manager

Înmânarea ofertelor potenţialilor clienţi şi negocierea cu aceştia în vederea încheierii de contracte comerciale

Raportarea către Sales Manager a situaţiilor privind prezentările la clienţi, ofertările realizate, negocierile încheiate cu semnarea de contracte, etc. din zona de responsabilitate

Identificarea necesităţilor pieţei, comunicarea acestora în cadrul compartimentelor companiei direct interesate

Urmărirea relaţiilor comerciale cu clienţii din zona de responsabilitate

Analizeaza datele din piaţă şi activitatea competiţiei pe zona de activitate

Propune şi planifică campanii personalizate pentru partenerii din portofoliu

CERINTE

- Studii superioare, facultate tehnică

- Experienţă în domeniul vânzărilor de materiale de construcţii

- Cunoaşterea limbii maghiare obligatoriu

- Posesor carnet de conducere cat.B

- Disponibilitate la deplasări frecvente, în ţara (zona sudică a României)

- Motivat să lucreze în acest domeniu

- Responsabil

- Dinamic

- Iniţiativă

- Abilităţi excelente de comunicare

- Orientat pe relaţia cu clientul şi nevoile acestuia

- Aptitudini dovedite de vânzare, de promovare

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + comision din vânzări

Maşină, telefon mobil

Posibilităţi de avansare

Companie internationala, cauta pentru Romania, prin intermediul companiei Dynamic Human Resources: Area Sales Manager.