Inginer Vanzari

DIMA CONSULTING GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvolta, planifica, organizeaza si conduce operatiunile de vanzari si asistenta tehnica, in scopul realizarii obiectivelor stabilite.

- identificarea nevoilor clientilor si oferirea de solutii tehnice conform nevoilor lor
- activitati de ofertare, negociere si incheiere a contractelor comerciale
- mentinerea relatiilor comerciale cu actualii parteneri, asistenta tehnica
- intocmirea documentatiei necesare pentru participarea la licitatii
- monitorizarea derularii contractelor si realizarea activitatilor post-vanzare
- activitati de raportare specifice postului

CERINTE

- studii superioare cu profil tehnic, sudura/scule aschietoare/termice - constituie avantaj
- minim 2 ani experienta in vanzari - domeniul tehnic
- foarte bune abilitati de comunicare, negociere
- limba engleza - nivel conversational
- permis categ B

BENEFICII OFERITE

- venit motivant (salariu fix + comision din vanzari)
- masina, laptop, telefon
- training, specializare

DESCRIEREA FIRMEI

Descrierea firmei:

Dima Consulting Group este o firma specializata in activitati de:
selectie si recrutare personal
evaluare si interventie organizationala
traininguri
cursuri de calificare si specializare
elaborare si implementare sisteme de management al performantelor
evaluarea angajatilor

Aparuta pe piata in 1996, Dima Consulting Group a crescut de la an la an, astfel incat, in prezent este lider regional in domeniul Consultantei in Resurse Umane.

Clientul nostru este unul dintre cei mai reprezentativi importatori in domeniul sculelor de mana profesionale. Standarde inalte privind calitatea produselor si a celor care le impun pe piata - esential in strategia de abordare a partenerilor lor.