INGINER PROTOTIPURI

SC DTR DRAEXLMAIER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltare si incercari in urmatoarele directii:
- materiale sintetice si din piele
- suprafete si materiale de decor
- tehnici de imbinare
- materiale noi
- reglarea si pregatirea dispozitivelor pentru realizarea de forme si prototipuri

- Stabilirea principala a tehnologiilor, masinilor, instalatiilor si matritelor;
- Supravegherea si dezvoltarea de noi tehnologii;
- Supravegherea, respectiv realizarea lucrarilor de optimizare si punerea de acord la initierea noilor produse, in special la piesele prototip si serie mica, masini, utilaje, dispozitive, forme si matrite;
- Cooperare in proiecte internationale;
- Colaborare cu sediul central din Germania precum si cu furnizorii si clientii companiei.

CERINTE

- Studii superioare;
- Cunostinte tehnice;
- Abilitati de comunicare in limba germana sau engleza;
- Capacitatea de a lucra in echipa;
- Disponibilitate de a calatorii in strainatate in interes de serviciu;
- Initiativa si responsabilitate.

BENEFICII OFERITE

- Dezvoltarea carierei intr-o companie multinationala de renume;
- Traininguri;
- Bonuri de masa;
- Bonusuri;
- Oportuniteatea de a calatori in strainatate.

SC DTR DRAEXLMAIERSRL face parte din grupul german de firme Draexlmaier, important furnizor al industriei automobilelor. Producem ornamente din lemn nobil si piele pentru partenerii nostri DaimlerChrysler, BMW, Audi, Porsche si Toyota.