Inginer proiectant retele electrice 0,4-400 kV

S.C ELECTROPRECIZIA CONSTRUCT MENTENANCE S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Proiecteaza instalatii electrice pentru retele de distributie din cadrul S.C Electrica S.A si CN Transelectrica S.A;
- Stabileste solutii pentru instalatii electrice de curenti tari si slabi;
- Intocmeste si coordoneaza proiecte de instalatii electrice in toate fazele de proiectare respectand termenele impuse;
- Centralizeaza documentatia necesara avizarii proiectelor;
- Intocmirea antemasuratorilor si a listelor de cantitati;
- Verifica impreuna cu seful de departament integrabilitatea in practica a proiectelor;
- Se deplaseaza pe santier pentru verificarea respectarii proiectelor.

CERINTE

Cerinte:
- Studii superioare tehnice finalizate (instalatii electrice-energetica, electrotehnica);
- Experienta in proiectare instalatii electrice de curenti tari si slabi;
- Limba engleza nivel conversational;
- Bune cunostinte de AutoCAD (2D);
- Cunoasterea normativelor si standardelor de proiectare in vigoare;
- Capacitate de analiza, sinteza, organizare si rigurozitate.

BENEFICII OFERITE

Pachetul de beneficii:
- salariu de baza+bonusuri in functie de performanta;
- tichete de masa.

Electroprecizia Construct Maintenance SRL face parte din grupul de firme localizat pe platforma industrială Electroprecizia din Mun. Săcele – jud. Braşov. Electroprecizia SA este o firmă de tradiţie recunoscută, atât în Romania, cât şi în afara graniţelor ţării, având activitate în domeniul industrial de peste 77 de ani. S.C.Electroprecizia Construct Maintenance SRL îşi desfăşoară activitatea în cele trei domenii principale:lucrări de mentenanţă pentru echipamente de producţie şi utilităţi; proiectare şi execuţie instalaţii electrice în gama 0,4 kV ÷ 400 kV; lucrări de construcţii şi clădiri civile şi industiale, inclusiv realizarea instalaţiilor aferente acestora.