Inginer Proiectant Mecanic - masini speciale

IG Consult srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilități:
• Proiectarea de subansamble mecanice, module, stații de inspecție, etc.
• Realizarea schemelor pneumatice aferente
• Urmarirea si implementarea proiectului realizat alaturi de echipa de montaj mecanic, electric si programare

CERINTE

• studii de inginerie mecanica sau într-un domeniu aferent
• cunoasterea programului INVENTOR reprezinta un avantaj
• cunoasterea unei limbi, Engleza/Germana/Franceza la nivel avansat este obligatorie
Pentru pozitia junior
• se ofera training pentru INVENTOR, pneumatica si senzoristica
Pentru pozitia senior
• se cer cunostinte avansate de proiectare mecanica (minim 4 ani intr-o firma de profil) si lucrul independent intr-unul din programele de CAD. Se ofera training pentru asimilarea INVENTOR.
• se cer cunostinte solide de pneumatica si senzoristica

BENEFICII OFERITE

• pachet salarial motivational cu bonuri de masa
• prime de Craciun, Paste si concediu de odihna
• bonusuri in functie de realizarile firmei
• abonament medical in reteaua Regina Maria
• după o perioadă de 1-2 ani, posibilitate de dezvoltare spre poziția de șef de proiect

Firma, cu o vechime de peste 10 ani, produce masini speciale, statii de inspectie si asamblare, celule robotizate de sudura pentru firme multinationale din Romania si nu numai.
Dorim sa ne intarim echipa cu 2 ingineri, unul junior si unul senior.