Inginer Proiectant Catia V5

SC Hadras Consult SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea firmei:

Recruteaza pentru clientul sau, firma straina din Brasov, in domeniul proiectarii utilajelor pentru industria auto :

Inginer proiectant pentru proiectare in Catia V5
Descrierea postului:

- Analizeaza caietele de sarcini ale clientilor din punctul de vedere al conceptiei
- Executa proiectul plecand de la punerea in banda sau planul metoda, la intocmirea caruia eventual a participat.
- Se angajeaza sa respecte costurile, calitatea si termenele de livrare impuse.
- Ia la cunostina modificarile si realizeaza actualizarea desenelor,
- Propune idei de ameliorare vizand simplificarea proiectelor si realizarea sculelor in conditiile reducerii costurilor, ameliorarii calitatiii, reducerea termenelor de finalizare a proiectelor si facilitarea realizarii lor.
- Respecta calitatea, temenele (in privinta proiectelor) raportate la realizare,
- Utilizeaza experienta impartasita de clienti cu privire la securitate
- Limiteaza prelucarile la minim cu scopul reducerii consumurilor (energie, material),
- Respectarea procedurilor cu privire la mediu si impacturile semnificative asupra mediului

CERINTE

Studii:
- universitate in domeniul mecanic sau al utilajelor industriale
- Cunostinte de proiectare in 3D
- Capacitate de analiza
- Personalitate pasionata, motivata de atingerea obiectivelor si termenelor de livrare in cele mai bune conditii de calitate
- Spirit de lucru in echipa
- Cunoasterea limbilor franceza sau engleza reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Tichete de masa si pe perioada concediului
- Asistenta medicala conform prevederilor legale
- Mediu de lucru in conditii occidentale
- Formare profesionala continua

DESCRIEREA FIRMEI

Consultanta in HR