Inginer Proiectant

Cambric Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

- proiectare pentru industria auto (caroserii, cabine, sasiuri, transmisii hidraulice pentru tractoare, camioane, buldozare, excavatoare etc.);
- se utilizeaza soft-ul Pro/Engineer;
- activitatea este organizata pe proiecte si se desfasoara in echipa;
- se lucreaza in doua schimburi.

•Oportunitati de dezvoltare profesionala:
- training de Pro/Engineer;
- training-uri tehnice;
- noul angajat are suportul unui mentor care il indruma in realizarea sarcinilor si intelegerea standardelor de lucru;
- posibilitati de deplasare la sediul clientului, in Europa sau in S.U.A.

CERINTE

- studii superioare tehnice finalizate (Autovehicule Rutiere, Tehnologia Constructiilor de Masini, Masini Unelte), master in domeniul tehnic - avantaj;
- cunostinte bune de limba engleza;
- cunoasterea unei platforme CAD;
- cunostinte MsOffice - nivel avansat;
- capacitate buna de comunicare;
- orientare spre imbunatatirea continua a cunostintelor de inginerie.

•Procesul de selectie evalueaza cunostinte precum:
- cotare, desen tehnic, prelucrari mecanice, tolerante, rugozitati, abateri geometrice, materiale utilizate, organe de masini, tratamente termice, sudura, acoperiri electrochimice.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial ce recompenseaza performanta;
- analize medicale periodice + card de sanatate acordat la implinirea unui an de activitate in firma;
- decontarea transportului cu taxiul la plecarea de la schimbul II pe raza orasului;
- abonamente pentru diverse activitati sportive.

Numai candidatii care indeplinesc cerintele postului vor fi contactati.

Cambric Consulting Romania ofera din 1989, servicii de proiectare asistata de calculator si analiza cu element finit, pentru firme de renume din industria auto si aerospatiala. Sediul central al companiei se afla in Salt Lake City - Statele Unite. Alte filiale sunt localizate in Anglia, Germania, Armenia si Romania (din 1997 Brasov, Craiova). Portofoliu nostru cuprinde firme de top din SUA si UE: Caterpillar, Case New Holland, Ford, Parker, Procter&Gamble, Sulzer etc.