Inginer Proces Mase Plastice

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie germană activa in domeniul automotive.
In contextul dezvoltarii echipei clientul nostru se afla in cautarea unui Inginer Proces Mase Plastice cu scopul de a optimiza şi standardiza procese de producţie în domeniul de injectare a masei plastice.

Principalele responsabilitati ale acestui post sunt :
- Participă la structurarea conceptului şi a tehnologiilor necesare.
- Realizează, analizează şi structurează procesul de fabricaţie conform standardelor de eficienţă, siguranţă şi termene.
- Participă la achiziţia de materiale pentru produs precum şi alte piese sau utilaje necesare procesului tehnologic.
- Participă la dezvoltarea proiectelor noi şi imbunatăţeşte standardul matriţelor din companie.
- Participă la intreţinerea preventivă, predictivă şi corectivă a matriţelor, precum şi la intreţinerea preventivă şi predictivă a maşinilor de injecţie mase plastice.
- Analizează cauzele perturbaţiilor în proces, eliminând defecţiuniile.

CERINTE

- Studii superioare tehnice.
- Cunoştinţe în programarea maşinilor de injectare mase plastice minim 1 an.
- Cunoştinţe şi experientă anterioara în deformări plastice, tratament termic, operare cu matriţe şi desen tehnic.
- Capacitatea de a interpreta planuri, puncte de referinţă.
- Experienţă în management de proiect.
- Cunoştinţe foarte bune de Microsoft Office & Project.
- Limba engleză sau/şi germană la nivel mediu/avansat.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-o companie multinationala- tehnologie moderna;
- Posibilitati de dezvoltare a carieriei;
- Evolutie si transparenta.

EuroTriade este o companie multinationala specializata in domeniul consultantei in resurse umane. Avem sedii in tari ca Germania, Franta, Rusia, China si Romania.
Compania a fost infiintata in anul 1989 si de-a lungul timpului si-a construit o experienta bogata in domeniul automotiv si al distributiei, avand parteneri nationali si multinationali de renume.
In intampinarea dorintelor dumneavoastra de a avea un viitor profesional cat mai bun, asteptam candidaturile dumneavoastra si ne angajam in a va oferi sansa de a lucra pentru partenerii nostri.