Inginer proces injectie mase plastice

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Despre clientul nostru:
Clientul nostru este o companie multinationala, cu capital strain, numarand un efectiv de peste 800 de angajati. Principalul segment de activitate este producerea diverselor piese care intra in componenta automobilelor clasa premium, lux. Majoritatea pieselor fabricate in Romania sunt de natura ornamentala.

Responsabilitati:

-participa la structurarea conceptului si a tehnologiilor necesare;
r-ealizeaza analiza si structura procesului de fabricatie conform unor standarde urmarite pe 3 criterii: eficienta (economica si ca mod de operare si rezultate cantitative si calitative); siguranta si termene (stabilite cu clientul, stabilite si intern, de predare a documentatiei / prototipuri / mostre, etc.);
-gestioneaza resursele existente pentru a-si atinge obiectivele vizate;
-participa la achizitia de materiale pentru produs precum si alte piese sau utilaje necesare in procesul tehnologic:
-structureaza si emite indicatii clare pentru proiectare;
-cunoaste si schimba matrite (in functie de timpul alocat in schimbarea lor si frecventa acestei actiuni putand creste eficienta din productie);
-documentează şi verifică rezultatele prin utilizarea metodelor statistice;
-coordonează furnizorii împreună cu departamentul de achiziţii;
-stabileşte layout-ul utilajelor, matriţelor şi dispozitivelor auxiliare ţinând cont de eficienţa şi stabilitatea procesului prin prisma lean manufacturing;

CERINTE

-2 ani experienta in proiectare de procese (obligatoriu);
-experienta in industria automotive (obligatoriu);
-experienta in management de proiect (sa fi fost membru al unei echipe de acest gen sau leader);
-studii superioare tehnice, specializare pentru plastic, tehnologia materialelor etc;
-limba engleza vorbita fluent;
-cunoasterea limbii germane la nivel mediu/avansat constiturie avantaj;
-cunostinte foarte bune de Microsoft Office & Project;
-cunostinte injectare mase plastice;
-sa fi lucrat cu matrite;
-cunostinte DoE (Design of Experiments);
-cunosaterea metodelor statistice: SPC (Statistical Process Control), APQP (Advanced Product Quality Planing), PPAP (Production Part Aproval Process – aprobare a amtritei initiale);
-cunoasterea metodelor calitatii

BENEFICII OFERITE

-salariu foarte motivant;
-bonuri de masa;
-bonus de productie;
-transport asigurat;
-training despre companie;
-training on the job;
-teambuilding;
-posibilitate de avansare in cariera pe pozitia de Team Leader pe acest proces.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.