Inginer Proces Injectare Poliuretan (PUR)_companie Automotive,Brasov

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la structurarea conceptului si a tehnologiilor necesare.
- Realizeaza, analizeaza si structureaza procesul de fabricatie conform standardelor de eficienta, siguranta si termene.
- Stabileşte layout-ul utilajelor, matriţelor şi dispozitivelor auxiliare ţinând seama de eficienţa şi stabilitatea procesului prin prisma lean manufacturing.
- Participa la achizitia de materiale pentru produs precum si alte piese sau utilaje necesare procesului tehnologic.
- Participa la dezvoltarea proiectelor noi si imbunatateste standardul matritelor din companie.
- Participa la intretinerea preventiva, predictiva si corectiva a matritelor, precum si la intretinerea preventiva si predictiva a masinilor de injectie PUR.
- Documentează şi verifică rezultatele prin utilizarea metodelor statistice.
- Analizeaza cauzele perturbatiilor in proces, eliminand defectiuniile.

CERINTE

- studii superioare tehnice absolvite
- experienta in domeniul injectiilor maselor plastice cel putin 1 an (preferabil injectie PUR - poliuretan)
- cunoasterea buna a procesului de injectie mase platice
- cunoastinte standarde de calitate automotive reprezinta un avantaj (ISO, rapoarte 5de ce, 8d etc)
- limba engleza nivel conversational
- limba germana reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv

EuroTriade este o companie multinationala specializata in domeniul consultantei in resurse umane. Avem sedii in tari ca Germania, Franta, Rusia, China si Romania.
Compania a fost infiintata in anul 1989 si de-a lungul timpului si-a construit o experienta bogata in domeniul automotiv si al distributiei, avand parteneri nationali si multinationali de renume.
In intampinarea dorintelor dumneavoastra de a avea un viitor profesional cat mai bun, asteptam candidaturile dumneavoastra si ne angajam in a va oferi sansa de a lucra pentru partenerii nostri.