Inginer Proces - Injectare - Brasov

TRENKWALDER SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

pentru una dintre companiile client noua, companie multinationala din domeniul productiei cautam Ingineri de Proces INJECTARE pentru Brasov.

Dezvoltarea conceptelor de producţie pentru procesul de injectare mase plastice
Dezvoltă şi optimizează procesele de producţie la maşinile de injectat mase plastice
Participă la elaborarea, realizarea şi punerea în funcţiune a proceselor şi tehnologiilor noi în cadrul atelierului
Răspunde de dezvoltarea tehnologiilor pentru procesul de care este responsabil
Participă la instruirea personalului care participă la procesul de producţie din atelierul
Asigură implementarea schimbărilor tehnice în cadrul proceselor
Defineşte echipamentele de suport pentru proces, scule şi piese de schimb
Participă la îmbunătăţirea continuă a procesului de producţie în cadrul atelierului
Dezvoltă procedurile de lucru

CERINTE

pe un post asemănător minim 2 ani
Cunoştinţe funcţionare maşini de injecţie mase plastice
Cunoştinţe de programare maşini de injectat: instalaţie de uscare, amestecare, racire
Cunoştinţe despre defectele specifice
Cunoştinţe în mentenanţa utilajului
Cunoştinţe de baza de proiectare matriţe de injecţie
Cunoştinţe la nivel mediu de proiectare
Studii tehnice

Engleza- nivel avansat
Cunoştinţe bune MS Office

BENEFICII OFERITE

Motivatie financiara in concordanta cu experinata
Dezvoltare intr-un mediu multinational
Posibilitati de dezvoltare personala si profesioanala.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA.
Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI.
Va asteptam la sediile noastre din Baia Mare, Bucuresti, Cluj Napoca, Iasi, Oradea, Sibiu si Timisoara.