Inginer PPAP

Autoliv Romania SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Colaborator cu echipa de plan al calitatii pentru pre-productie
Verificarea documentelor din dosarul de aprobare a produsului.
Efectuarea de teste pe liniile de productie.
Crearea testelor catre laborator si urmarirea lor.
Citirea specificatiilor de pe desen.

CERINTE

- experienta pe posturi similare cu: inginer calitate, inginer design, inginer proces
- engleza nivel avansat, germana constituie un avantaj
- studii tehnice
- spirit analitic
- experienta in lucrul cu metodele calitatii

Grupul Autoliv este lider mondial in sisteme de siguranta auto, avand cea mai mare gama de produse de siguranta din industria automotive.
Ii avem ca si clienti pe toti marii producatori de automobile : Mercedes, BMW, Ford, Jaguar, Skoda, Audi, Volkswagen, Dacia, si multi altii. Lor le oferim serviciile noastre prin intermediul celor 80 de fabrici raspandite in 30 de tari, le testam masinile si produsele in cele 20 de centre de testare din toata lumea, cu ajutorul celor 40.000 de oameni, angajati ai Grupului Autoliv din intreaga lume.

Pentru noi nu conteaza numai sa oferim produsul potrivit, pentru ca nu putem prevedea cand se poate intampla un accident, viata fiind prea pretioasa pentru a nu o aprecia la adevarata ei valoare. De aceea noi, angajatii Autoliv, avem pasiunea de a salva vieti!