Inginer piscicol

SC DORIPESCO SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonarea productiei si exploatarii in fermele DORIPESCO:
•2 ferme piscicole de crap, care totalizează o suprafaţă de cca.320 ha luciu de apă;
•1 fermă de sturioni (nisetru);
•1 păstrăvărie;

CERINTE

Absolvent facultate de profil (Acvacultura si Piscicultura).
Experienta relevanta in domeniu.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, in functie de performante.

Doripesco este o afacere de familie dezvoltata cu pasiune si devotament, cu dragoste pentru profesiune si respect pentru natura. Ne-am straduit si am reusit cu succes sa imbinam productia de peste cu pescuitul sportiv si turismul de profil. Prin intermediul sectiei de procesare peste, DORIPESCO ofera clientilor produse naturale, dupa retete de zeci de ani, atestate ca produse traditionale: Icrele, Batogul de novac, Novacul afumat din Tara Barsei, Pastravul afumat, Pastravul ardelenesc si Rulada Pastravarului.