INGINER METODE LOGISTICA

Adecco Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participa la elaborarea documentatiei specifice: proceduri, instructiuni de lucru, etc.
- utilizarea sistemului MRP pentru crearea bazei de date productie (gama si nomenclatura)
- validarea fiselor de produs: verificarea in teren a corectitudinii gamei de fabricatiei si a nomenclaturii pentru ambele activitati
- realizeaza calculul costuri productie cu ajutorul sistemului MRP
- verificarea permanenta a situatiei din teren/departamente
- colectare de date din teren in scopuri statistice si adaptarii permanente a bazei de date
- implementarea procedurilor si verificarea respectarii lor pentru buna desfasurare a fluxului logistic
- participa la optimizarea fluxurilor de logistica si inventarieri periodice
- colaboreaza cu celelalte departamente implicate in productie

CERINTE

- studii superioare: colegiu sau facultate tehnica
- experienta in activitatile de productie minim 2 ani
- cunostinte sistem informatic de gestiunea a productiei (MRP/ERP)
- limba franceza sau engleza nivel mediu
- operare PC: MS OFFICE, e-mail, Internet
- cunostinte despre sistemul de management al calitatii

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare.
Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 10 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca. Pentru a intra in baza de date a celui mai mare furnizor de servicii de HR din Romania, va rugam sa accesati site-ul www.adecco.ro si sa va depuneti CV-ul la noi.

Brasov str Petru Rares nr. 10
Tel: 0372 705 795
Fax: 0368 815 283
e-mail: brasov@adecco.ro