Inginer Instalatii

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

DESCRIEREA COMPANIEI:

Companie de consultanta in domeniul resurselor umane.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

• Gestioneaza toate problemele aparute in timpul executiei lucrarilor de instalatii din santier impreuna cu proiect managerul;
• Ofera/propune solutii tehnice si economice pentru situatiile in care executantul solicita schimbari la proiect si agreaza solutiile propuse cu proiect managerul;
• Colaboreaza cu executantul, proiectantul, dirigintii de santier si responsabilii de protectia muncii din santier;
• Raporteaza catre proiect manager orice neconcordanta aparuta intre lucrarile executate si proiect;
• Anticipa posibile probleme in executie si vine in intampinarea acestor probleme;
• Participa la toate sedintele de comandament si in lipsa project managerului conduce sedinta;Traseaza sarcini clare executantului si proiectantului cu privire la problemele tehnice aparute.
• Este consilier tehnic pe instalatii;
• Urmareste executia in santier a lucrarilor si raporteaza zilnic aderenta la plan;
• Raporteaza orice problema de calitatea;
• Raporteaza catre proiect manager orice intarziere, abatere de la plan si reprezinta interesele companiei pe toata durata contractului;
• La cererea proiect managerului verifica devize de lucrari si preturi din piata;
• La solicitarea proiect managerului verifica daca materialele folosite sunt in acord cu specificatiile tehnice agreate intre beneficiar si executant
• Respecta contractul de confidentialitate;
• Respecta regulile de protectia muncii respectiv regulile interne ale companiei pe durata derularii contractului;
• Timpul alocat pentru santier este de 80% din timpul total de lucru.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

• Studii universitare tehnice-(instalatii de preferabil);
• Minim 10 ani experienta pe instalatii in santiere;
• Cunostinte de limba engleza-este avantaj;
• Abilitati de operare PC – MS Office, AutoCAD.
• Bune cunostinte de management al proiectelor (metodologii si unelte)
• Bune abilitati manageriale;
• Abilitati de comunicare;
• Abilitati de organizare si planificare;
• Abilitati de negociere si persuasiune;
• Capacitate de decizie;
• Orientare spre client
• Caracter hotarat, direct si convingator
• Focusat pe rezultat.

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANY DESCRIPTION:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.