Inginer de sistem

STFD TRANSFOND S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ asigurarea functionarii si exploatarii infrastructurii tehnice utilizate de companie;
¿ asigurarea securitatii infrastructurii tehnice;
¿ implementarea standardelor si practicilor de lucru Transfond pe sistemele care ii sunt alocate;
¿ asigurarea suportului de nivel 2 si 3 pentru utilizatori;
¿ monitorizarea functionarii sistemelor;

CERINTE

¿ Cunostinte aprofundate despre administrarea si intretinerea sistemelor de operare de tip UNIX precum si a serviciilor oferite de acestea (DNS, DHCP, Print Server, Web, etc);
¿ Cunostinte aprofundate despre administrarea si intretinerea sistemelor de mesagerie electronica (IBM Lotus Domino etc);
¿ Cunostinte aprofundate despre administrarea si intretinerea sistemelor de servicii de directoare LDAP - (Critical Path Directory for Enterprise InJoin Directory Server etc);
¿ Cunostinte privind protocoalele din suita TCP/IP;
¿ Cunostinte de Routing si Switching ¿ conectarea, configurarea, intretinerea si depanarea echipamentelor de retea;
¿ Cunoasterea limbii engleze (citit, scris, vorbit);
¿ Capacitatea de a identifica prompt cauzele problemelor si de a stabili masuri de remediere rapide si eficiente;
¿ Abordare proactiva a activitatilor din aria de competenta.

BENEFICII OFERITE

¿ Un mediu de lucru modern si dinamic
¿ Pachet salarial motivant

DESCRIEREA FIRMEI

Intermedieri financiare