inginer de sistem

STFD TRANSFOND S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ asigurarea funcţionării şi exploatării infrastructurii tehnice utilizate de companie;
¿ asigurarea securităţii infrastructurii tehnice;
¿ implementarea standardelor şi practicilor de lucru Transfond pe sistemele care îi sunt alocate;
¿ asigurarea suportului de nivel 2 şi 3 pentru utilizatori;
¿ monitorizarea funcţionării sistemelor;

CERINTE

¿ Cunoştinţe aprofundate asupra protocoalelor din suita TCP/IP;
¿ Cunoştinţe avansate de Routing şi Switching ¿ conectarea, configurarea, întreţinerea si depanarea echipamentelor de reţea;
¿ Cunoaşterea amănunţită a protocoalelor dinamice de rutare;
¿ Cunoştinţe avansate privind configurarea, monitorizarea şi depanarea comunicaţiilor de tip VPN utilizând echipamente specializate.
¿ Cunoştinţe avansate de utilizare a protocoalelor de criptare şi a tehnologiilor de securizare a transmisiilor de date;
¿ Cunoştinţe avansate privind aplicaţiile pentru managementul liniilor de comunicaţie şi a SLA-urilor la nivelul companiei, de tipul celor oferite de CiscoWorks: Resource Manager Essentials, Access List Manager, Device Fault Manager, Campus Manager (CiscoView), Device Manager, Internetwork Performanace Monitor;
¿ Cunoştinţe despre administrarea şi întreţinerea sistemelor de operare de tip UNIX precum şi a serviciilor oferite de acestea (DNS, DHCP, Print Server, Web, etc);
¿ Cunoaşterea limbii engleze (citit, scris, vorbit),
¿ Capacitatea de a identifica prompt cauzele problemelor şi de a stabili măsuri de remediere rapide şi eficiente,
¿ Abordare proactivă a activităţilor din aria de competenţă.

BENEFICII OFERITE

¿ Un mediu de lucru modern şi dinamic
¿ Pachet salarial motivant

DESCRIEREA FIRMEI

Intermedieri financiare