Inginer de Calitate

Adecco Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planificarea metodelor, mijloacelor si frecventelor necesare pentru controlul calitatii produselor si asigurarea proceselor (plan de verificare);
- Suport in relatiile cu clientii, analiza reclamatiilor;
- Cunoasterea cerintelor clientului si transpunerea lor in documentatia interna
- Elaborarea situatiilor privitor la reclamatii/ rebuturi;
- Efectuarea studiilor de capabilitate;
- Elaborarea si gestionarea documentelor PPAP;
- Elaborarea de studii statistice cu privire la indeplinirea telurilor de calitate controlul produselor neconforme, analize tehnice (reclamatii la furnizori, produse neconforme detectate intern, reclamatii de la clienti, retur garantie);
- Participarea la stabilirea actiunilor corective, preventive si de imbunatatire precum si implementarea celor ce si revin;
- Participare la auditurile de calitate de proces, efectuarea auditurilor interne de produs;
- Participarea in proiecte de transfer si in proiecte de dezvoltare a proceselor de fabricatie;
- Instruirea sefilor de schimb pentru verificarea produselor fabricare si urmarirea efectuarii instruirii operatorilor de catre sefii de schimb pentru aceste aspecte;
- Intocmirea raportarilor referitoare la realizarea indicatorilor de calitate pentru sector;
- Gestionarea inregistrarilor rezultate in urma activitatilor realizate.

CERINTE

- studii tehnice superioare,
- experienta minim 2-3 ani in domeniul calitatii in industria auto;
- curs auditori interni de calitate;
- limbi straine : franceza nivel mediu, engleza avantaj
- cunoasterea cerintelor sistem ISO/TS 16949

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare.
Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 10 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca. Pentru a intra in baza de date a celui mai mare furnizor de servicii de HR din Romania, va rugam sa accesati site-ul www.adecco.ro si sa va depuneti CV-ul la noi.

Brasov str Petru Rares nr. 10
Tel: 0372 705 795
Fax: 0368 815 283
e-mail: brasov@adecco.ro