Inginer coordonator de productie - specialist in domeniul maselor plastice

EUROJOBS Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supervizarea procesului de fabricatie in sectorul pe care il conduce (productie de componente obtinute prin procedeul de turnare mase plastice prin injectie, pentru industria auto);
- Asigura respectarea procedurilor de lucru si indeplinirea sarcinilor de catre personalul subordonat;
- Supravegheaza respectarea termenelor si totodata indeplinirea cerintelor legate de calitate;
- Urmareste consumul de materiale si totodata se preocupa de costul acestora;
- Urmareste starea de functionarea a utilajelor.

CERINTE

- Cunostinte foarte bune in injectie mase plastice (turnarea maselor plastice prin injectie, principii de functionare ale masinii de injectat);
- Inginer diplomat (de preferinta in Mecanica sau Electromecanica);
- Experienta de minim 5 ani in domeniul maselor plastice (prezinta mare avantaj experienta in producerea componentelor din mase plastice pentru industria de automotive);
- Abilitati excelente de a conduce o echipa si de a coordona activitatea acesteia;
- Capacitatea de a-si asuma riscuri si de a lucra cu termene limita;
- Foarte bune abilitati de analiza si sinteza, gandire logica;
- Cunostinte bune de limba engleza sau germana.

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial corelat cu abilitatile profesionale si experienta in productia de componente mase plastice pentru industria auto.

Companie renumita din Austria, lider international in domeniul serviciilor de consultanta in resurse umane cauta pentru clientul sau, Inginer coordonator de productie - specialist in domeniul maselor plastice.