INGINER CNC - pentru ma¿in¿ de frezat în 3 axe ¿i 5 axe

ASCO TOOLS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Programeaz¿, serviseaz¿, verific¿, optimizeaz¿ ¿i controleaz¿ ma¿inile cu comand¿ numeric¿ de frezat în 3 axe ¿i 5 axe;
Elaboreaza tehnologia adecvat¿ execu¿iei pieselor ¿i urm¿re¿te aplicarea ei;
Schimb¿ sculele la momentul oportun în func¿ie de uzura acestora;
Îndepline¿te sarcinile men¿ionate în fi¿ele de mentenan¿¿ / între¿inere zilnic¿;
Organizeaz¿ controlul de calitate pentru piesele prelucrate prin a¿chiere.

CERINTE

Experien¿¿ în operarea ¿i în programarea ma¿inilor cu comand¿ numeric¿ de frezat în 3 axe ¿i 5 axe.
Studii superioare (tehnice).
Cuno¿tin¿e de specialitate (a unui program de proiectare CAD/CAM, desen tehnic);
Cuno¿tin¿e operare PC.
Cuno¿tin¿e de limba englez¿.
Lucrul în echip¿, abilit¿¿i tehnice, gândire analitic¿.
Corectitudine ¿i flexibilitate.
Personalitate activ¿ cu spirit de ac¿iune.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv.
Transport gratuit.

Societate de produc¿ie ¿i desfacere, cu capital privat, 130 angaja¿i, lider în produc¿ia ¿i desfacerea de scule pentru prelucrarea lemnului, certificat¿ ISO 9001 2000.