Inginer calitate - tehnica masurarii

VON CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

VON Consulting recruteaza pentru clientul sau companie multinationala: Inginer calitate pentru departamentul de productie.

CERINTE

- studii superioare tehnice (experienta intr-un laborator de masuratori – avantaj)
- cunostinte de programare aparat de masurat in coordonate numerice – executa programul de masuratori in functie de tipul de reper
- cunoastere desen tehnic.
- cunostinte tehnice si practice despre dispozitive de masurat
- cunostinte de metrologie (etalonari, verificari, documente specifice, urmarirea reviziilor acestora).
- Cunostinte privind controlul calitatii : elaborare PFMEA, Control statistic, MSA, analiza capabilitatii masinilor, etc
- limba engleza – minim nivel mediu conversatie si scris. Avantaj cunostinte de limba germana.
- Operare computer – Excel, Outlook, Calypso (Reverse Engineering)

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- computer, telefon mobil
- tichete de masa
- bonus Paste, Craciun, fidelitate
- transport asigurat
- colectiv dinamic
- mediu de munca modern si dotat conform cerintelor UE.

VON Consulting ofera servicii de recrutare personal, training, administrare si salarizare personal, leasing de personal.