Inginer Calitate - Brasov

SC HUMAN SMART SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Planificarea si coordonarea activitatii de implementare a standardului ISO 9001 in companie; urmarirea periodica si imbunatatirea documentatiei aferente;
- Planificarea, organizarea si coordonarea activitatilor de calitate in companie (atat asigurarea calitatii cat si managementul documentelor sistemului);
- Asigura suportul permanent pentru departamentul de productie in vederea respectarii si imbunatatirii standardelor de calitate ale produselor, conform cerintelor clientilor;
- Gestioneaza si solutioneaza reclamatiile primite de la clienti;
- Gestioneaza relatia cu sub-contractorii companiei;
- Trainingul periodic al angajatilor companiei pe teme legate de calitate;
- Planifica si coordoneaza auditurile si echipa de audit.

CERINTE

Profilul candidatului:
- Studii universitare tehnice – inginerie; un mare avantaj il constituie profilul de sudura;
- Cunostinte si experienta in lucrul cu standardul ISO 9001;
- Cunostinte avansate de desen tehnic si instrumente de control;
- Cunostinte PDCA;
- Experienta anterioara intr-o pozitie similiara de minimum 2 ani (sa fi participat la implementarea si certificarea unui standard ISO 9001);
- Limba engleza nivel avansat (scris si citit);
- Excelente abilitati interpersonale, de comunicare si relationare, spirit de echipa, bun conducator si organizator de resurse; persoana analitica;
- Cunostinte bune de operare PC (MS Office, Autocad).

Companie specializata in servicii de recrutare, head-hunting si consultanta in resurse umane.