Inginer asigurarea calitatii la furnizor

Autoliv Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Responsabil cu cresterea performantelor de calitate a furnizorilor.
- Aproba dosarul PPAP al furnizorului.
- Responsabil cu evaluarea performantelor furnizorilor.
- Responsabil cu urmarirea performantelor Sistemului de Management al Calitatii la furnizori
prin efectuarea de audituri.
- Responsabil de procesul de receptie calitativa a reperelor.
- Responsabil cu reclamarea la furnizor a noncalitatii reperelor furnizate si urmarirea eficientei
masurilor implementate de catre furnizori in urma reclamatiilor.
- Participa la seria 300 a furnizorilor locali pentru aprobarea produsului/procesului.
- Asigura suport in echipa de analiza arepere neconforme.
- Asigura suport la selectarea potentialilor furnizori.

CERINTE

Experienta:

- intre 1 si 3 ani pe un post in domeniu

Abilitati personale:

- studii tehnice superioare
- limba engleza nivel mediu spre avansat
- cunoasterea limbii germane reprezinta un avantaj
- bune cunostine MS Office,
- atentie la detalii, impartialitate
- spirit de echipa

Grupul Autoliv este lider mondial in sisteme de siguranta auto, avand cea mai mare gama de produse de siguranta din industria automotive.
Ii avem ca si clienti pe toti marii producatori de automobile : Mercedes, BMW, Ford, Jaguar, Skoda, Audi, Volkswagen, Dacia, e.t.c.
Lor le oferim serviciile noastre prin intermediul celor 80 de fabrici raspandite in 30 de tari, le testam autoturismele si produsele in cele 20 de centre de testare din toata lumea, cu ajutorul celor 40.000 de oameni, angajati ai Grupului Autoliv din intreaga lume.
Pentru noi nu conteaza numai sa oferim produsul potrivit, pentru ca nu putem prevedea cand se poate intampla un accident, viata fiind prea pretioasa pentru a nu o aprecia la adevarata ei valoare.
De aceea noi, angajatii Autoliv, avem pasiunea de a salva vieti!