Inginer Analist FEA - Incepator

Cambric Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analiza si calcule ingineresti pentru componente de autovehicule, utilizand software bazat pe metoda elementului finit.

CERINTE

Studii superioare tehnice.
Conditii minime necesare: elemente de teorie FEA.
Experienta in proiectare, productie in inginerie mecanica.
Experienta in platforme CAD/FEA, prezinta avantaj.
Cunostinte bune de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

Training in HYPERMESH, ABAQUS.
Sansa afirmarii profesionale in domeniul FEA; salariu motivant; bonus de proiect; bonuri de masa; mediu profesionist; analize medicale; sala de sport.
Posibilitatea de a lucra la sediul clientului in SUA sau UE.

Cambric Consulting Romania angajeaza \"Inginer Analist FEA\" pentru echipele FEA din Brasov si Craiova. Acest anunt se adreseaza inginerilor cu minime cunostinte in domeniul FEA, Cambric oferind training in HYPERMESH, ABAQUS.

Cambric Corporation ofera din 1989, servicii de proiectare asistata de calculator si analiza cu element finit, pentru firme de renume din industria auto si aerospatiala. Cambric are filiale in Massachusetts, Illinois, Anglia, Germania, Armenia si Romania (din 1997 Brasov, Craiova), sediul central al companiei se afla in Statele Unite - Salt Lake City, Utah. Portofoliul cuprinde firme de varf din SUA si UE: Caterpillar, Procter & Gamble, Ford, Parker, Perkins etc.

In domeniul FEA, CAMBRIC ofera servicii de analiza cu element finit (vibratii, oboseala, termal, mecanisme, etc), pentru componente de motor, sasiu, cabina etc., utilizand HYPERMESH, ABAQUS.

Pentru detalii: www.cambric.com, job@cambric.ro.

Brasov --- tel: 0268-319-000, int. 102, str. Branduselor 84.
Craiova --- tel: 0251-410-622, str. Ioan Maiorescu, nr. 10, et. 7, cam. 703.