Inginer

DPR Draexlmaier Procese de Productie Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltare şi încercări în direcţiile :
-Materiale
-Suprafeţe şi materiale de decor
-Technici de îmbinare
-Materiale noi şi piese de ornament
-Realizarea de forme şi prototipuri
-Realizarea de prototipuri şi piese mostră
-Stabilirea principială a tehnologiilor, maşinilor, instalaţiilor şi matriţelor
-Supravegherea respectiv execuţia lucrărilor de optimizare la apariţia produselor noi referitoare la protoripuri, serie mică, instalaţii, dispozitive, forme şi matriţe
-Consultanţă tehnică a seriilor mici şi a execuţiei de serie
-Colaborare în cadrul proiectelor

CERINTE

Limbi straine: germana sau engleza

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, tichete de masa, transport gratuit

SC Dräxlmaier Procese de Productie - DPR este parte a concernului german Dräxlmaier, furnizor de baza al industriei automobilelor, constand in componente: electrice, electronice, piele, lemn si produse de plastic, punand la dispozitie si o gama larga de mijloace de productie