Inginer

ASCO TOOLS S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Programeaz¿, verific¿, optimizeaz¿ ¿i controleaz¿ ma¿inile cu comand¿ numeric¿;
Elaboreaz¿ tehnologia adecvat¿ execu¿iei pieselor ¿i urm¿re¿te aplicarea ei;
Schimb¿ sculele la momentul oportun în func¿ie de uzura acestora;
Îndepline¿te sarcinile men¿ionate în fi¿ele de mentenan¿¿ / între¿inere zilnic¿.

CERINTE

Studii Superioare.
Experien¿¿ în operarea ¿i programarea ma¿inilor cu comand¿ numeric¿ CNC.
Cuno¿tin¿e de specialitate (a unui program de proiectare CAD/CAM, desen tehnic).
Cuno¿tin¿e operare PC.
Cunoa¿terea limbii engleze.
Abilit¿¿i tehnice.
Gândire analitic¿.
Adaptabilitate la lucru în echip¿.

BENEFICII OFERITE

Bonuri mas¿.
Transport asigurat.

Compania ASCO TOOLS SA este specializat¿ în produc¿ia de scule a¿chietoare pentru prelucrarea lemnului, PVC-ului ¿i neferoaselor. Colaborând cu firme de prestigiu de peste hotare, compania livreaz¿ la cererea clien¿ilor s¿i ¿i scule din import.