Hospice “Casa Sperantei” Brasov angajeaza medic si director medical

Fundatia Hospice Casa Sperantei

Job expirat

RESPONSABILITATI

Hospice “Casa Sperantei” Brasov, str. Sitei nr.17 A, angajează:

• 1 medic
• 1 director medical

CERINTE

• specialist preferabil oncologie și/sau competență în îngrijiri paliative
• cunoscător al limbii engleze
• cunoștințe PC
• permis de conducere, categoria B
• abilități manageriale și experiență (pentru postul de director medical)

BENEFICII OFERITE

CV-ul și scrisoarea de intenție se depun la sediul fundației (Brasov, str. Sitei, nr. 17 A) sau se trimit prin fax la nr. 0268474467 sau la adresa de e-mail hospice@hospice.ro, pana în data de 15 septembrie 2012.

Fundaţia HOSPICE Casa Sperantei este prima organizaţie de caritate din România având misiunea îngrijirii bolnavilor incurabili în faze avansate şi terminale, în special bolnavi de cancer. Serviciile hospice sau "îngrijiri paliative specializate" contribuie la îmbunătăţirea calităţii vieţii bolnavilor incurabili prin tratamentul durerii şi a celorlalte simptome asociate, suport psiho-emoţional, social şi spiritual. Serviciile noastre sunt gratuite şi se adresează populaţiei din Brașov, judetul Brașov și București.