Grafician – Asistent Marketing

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• executia si prelucrarea materialelor specifice productiei publicitare: brosuri, pliante, flyere, printuri de mari dimensiuni, imprimari pe diverse suporturi;
• pregatirea, adaptarea si verificarea tehnica a materialelor conform parametrilor specifici in procesele tehnologice de tipar offset, print digital, print de mari dimensiuni, serigrafie,tampografie, cutter-plotter etc.
• transmiterea catre beneficiari si verificarea respectarii indicatiilor tehnice necesare pentru realizarea lucrarilor;
• scanare si prelucrare imagini.
• asigurarea cresterii prezentei on-line a companiei
• promovarea imaginii companiei prin intermediul site-urile de profil si prin alte mijloace on-line

CERINTE

• studii de specialitate in domeniu
• cunostinte avansate de operare PC, sistem operare Microsoft (pachetul Office)
• limba engleza – nivel mediu obligatoriu
• creativitate, spirit de echipa, usurinta in comunicare
• seriozitate, punctualitate, responsabilitate
• experienta minim 1 an
• cunoasterea proceselor tehnologice implicate in productia publicitara
• cunostinte solide CorelDraw, Adobe Photoshop, Dreamweaver
• cunostinte medii: Adobe Illustrator, Adobe InDesign, Adobe Acrobat, QuarkXPress
• atentie la detalii si capacitate de respectare a termenelor limita

BENEFICII OFERITE

Se va discuta la interviul final