Funtionar managementul furnizorilor

DTR Draexlmaier Sisteme Tehnice Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Sprijina activitatea de planificare si punere in practica a lantului logistic : intocmire / intretinere liste cu articole, completare fise de date pentru ambalaje ;
- Urmarirea conventiilor logistice pentru furnizori de comun acord cu departamentul Managementul furnizorilor din Vib ( date logistice , fise de date pentru ambalaje) ;
- Intocmirea, intretinerea, distribuirea indicatorilor logistici ;
- Urmarirea reclamatiilor logistice ;
- Intretinerea datelor logistice de baza ;
- Aprovizionarea operativa cu materii prime si sprijinirea celorlalte fabrici in situatii de urgenta din punct de vedere al aprovizionarii cu materiale in faza de proiect si serie ;
- Stabilirea marimilor loturilor de livrare cu ajutorul instrumentelor economice si intretinerea acestora, de comun acord cu departamentul Managementul furnizorilor din Vib.

CERINTE

- Studii superioare economice
- Experienta in logistica sau aprovizionare - constituie avantaj;
- Limba germana ( scris/vorbit) la nivel avansat - conditie obligatorie;
- Bune cunostinte de MS - Office ;
- Capacitate de analiza ;
- Flexibilitate ;
- Seriozitate.

BENEFICII OFERITE

Sansa dezvoltarii carierei intr-o companie multinationala de renume;
Scolarizari;
Salariu competitiv;
Tichete de masa;
Transport gratuit;
Alte beneficii

Numele Draexlmaier reprezinta inovatia in domeniul automotiv. Pe partea de dezvoltare si sisteme tehnice, Draexlmaier este un recunoscut partener pe piata internationala a industriei auto, iar aceasta se datoreaza flexibilitatii de care dam dovada si rolului de lider dobandit prin idei si calitatea muncii. In fiecare zi, peste 30.000 oameni lucreaza si dezvolta sisteme electrice ??i ornamente de interior pentru companii ca: Daimler, BMW, Audi, Porsche, Toyota, GM, Jaguar. Lucram pentru cei mai buni, fiindca suntem cei mai buni. Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, noi suntem bucurosi sa ni te alaturi.