Fleet Manager

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Managementul activitatii de intretinere a flotei de autovehicule si motostivuitoare a companiei (peste 400 autoturisme si 70 stivuitoare)
- Cunoasterea si respectarea cu stictete a legislatiei specifice in vigoare
- Implementarea strategiilor companiei cu privire la flota;
- Asigurarea starii tehnice si estetice a flotei pentru a fi permanenta in concordanta cu cerintele companiei si cu legislatia in vigoare;
- Asigurarea unui sistem unitar la nivel national de aprovizionare cu materiale si servicii prin negocieri cu furnizorii;
- Planificarea – programarea cheltuielilor cu reparatiile curente si periodice;
- Dezvoltarea unui plan de colaborare comun intre companiile de transport contractate;
- Coordonarea si standardizarea distributiei la nivel de locatie;
- Administrarea eficienta a bugetului de costuri aprobat;
- Propune si administreaza bugetul anual de achizitie autoturisme si stivuitoare

CERINTE

ADECCO Resurse Umane cauta pentru clientul sau, al doilea mare producator in industria berii din Romania, MANAGER de FLOTA.

CANDIDATUL IDEAL:

- Studii superioare (tehnice);
- Cel putin 3 ani experienta in activitatatea de transport,logistica ;
- Abilitati manageriale
- Permis de conducere – cel putin 3 ani experienta ;
- Cunoasterea legislatiei specifice domeniului.
- Atestare ARR
- Cunostinte calculator (Excel, Word,Power Point);
- Cunostinte de limba engleza – nivel de conversatie
- Abilitati de comunicare si negociere;
- Gandire analitica si spirit de initiativa
- Capacitatea de a lua decizii intr-un timp scurt.
- Abilitati de administrare proiecte si bugete

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant, cu revizuire anuala in functie de obiective si performanta
- bonus anual
- masina de serviciu si laptop
- posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-un mediu dinamic si profesionist

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare.
Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 10 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca. Pentru a intra in baza de date a celui mai mare furnizor de servicii de HR din Romania, va rugam sa accesati site-ul www.adecco.ro si sa va depuneti CV-ul la noi.

Brasov str. Sitei nr. 19
Tel: 0372 705 795
Fax: 0368 815 283
e-mail: brasov@adecco.ro; sanziana.hliboceanu@adecco.ro