Financial Controller

Dima Consulting Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste diferitele situatii si realizeaza analize financiare;
- Implementeaza local politica, procedurilesi exercitiul contabil ale companiei;
- Sustine echilibrul financiar impreuna cu bancile locale;
- Asigura inregistrareasi raportarea a rezultatelor de operare, inclusive rapoarte consolidate pentru companiile apartinand Grupului;
- Dezvoltarea unor variante, pe baza pregatirii analizelor financiare, a bugetelor de cheltuielisi standardelor, precumsi consultanta oferita managementului;
- Analizeaza si supravegheaza pregatirea bugetelorsi prognozelor;

CERINTE

- Studii superioare economice,
- Minim 2 ani experienta in activitati de controlling, intocmire situatii financiare, analiza financiara
- Experienta in firmele de audit - constituie avantaj;
- Cunostinte avansate de limba engleza;
- Foarte bune cunostinte operare PC, excel - nivel avansat;

BENEFICII OFERITE

Pachet motivational atractiv

Dima Consulting Group este o firma specializata in activitati de:
selectie si recrutare personal
evaluare si interventie organizationala
traininguri
cursuri de calificare si specializare
elaborare si implementare sisteme de management al performantelor
evaluarea angajatilor

Aparuta pe piata in 1996, Dima Consulting Group a crescut de la an la an, astfel incât, in prezent este lider regional in domeniul Consultantei in Resurse Umane.

Printre colaboratorii DCG enumeram: Delcar, Micomis, Krontour, Nova Pan, Kronmat, Metabras, Dietal Roumanie, Antrax Distribution Group, Maximo, Oneves, Wella România, Swisspor Ploiesti, Romdil Baia Mare, Subrina Professional Iasi, s.a.

*** CLIENTUL NOSTRU ESTE O IMPORTANTA COMPANIE DIN DOMENIUL INDUSTRIEI ALIMENTARE.