Controlor Financiar

S.C. AMAKRON S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

AMAKRON - EXECUTIV SEARCH

RECRUTAM pentru partenerul nostru, o companie multinationala din zona Brasov care are ca obiectiv principal de activitate productia de lubrifianti industriali:

CONTROLOR FINANCIAR

Responsabilitati:
• Intocmeste rapoarte specifice si furnizeaza toate informațiile solicitate de Managerul Financiar
• Intocmeste bugetul anual
• Contribuie la controlul si optimizarea costurilor, analiza costurilor fixe si a costurilor de productie
• Monitorizeaza si analizeaza performanta financiara operationala a departamentului de productie si a departamentelor suport
• Propune, urmareste Indicatori Cheie de Performanta si pregateste lunar Business Review
• Pregateste analizele specifice cerute de conducere în orice domeniu
• Gestioneaza in SAP centre de profit si centre de cost
• Defineste, implemeteaza, analizeaza cadrul si procedurile de raportare financiara

CERINTE

• Studii superioare Finante/Contabilitate
• Experienta pe un post similar minim 3 ani
• Experienta in productie sau intr-o firma de audit reprezinta avantaj
• Utilizare Excel, SAP - nivel avansat
•Limba engleza - fluent
• Limba franceza - reprezinta avantaj

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant

AMAKRON® - companie specializata în recrutare, selecție și evaluare de personal

www.amakron.ro