Farmacist in depozit

Mondojob SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmăreşte asigurarea calităţii produselor farmaceutice pe tot circuitul, conform legislaţiei în vigoare.
- Se asigură că toate produsele intrate, depozitate şi distribuite sunt insoţite de documentele necesare care le atestă calitatea prin aplicarea procedurii de recepţie;
- Verifică existenţa documentelor de calitate a medicamentelor;
- Urmăreşte neconcordanţele de cantitate şi calitate a produselor şi întocmeşte raportul de neconformitate;
- Monitorizează temperatura de transport a medicamentelor;
- Operează în sistemul informatic modificările de lot ale medicamentelor;
- Întocmeşte avize însoţitoare în cadrul transferului de produse dintre depozite;

CERINTE

- Studii superioare de specialitate - absolvent de Farmacie
- Certificate de membru al Colegiului Farmaciştilor
- Cunoştinţe de legislaţie referitoare la calitatea medicamentului
- Cunoştinţe avansate de limba engleză şi operare P.C. (Word, Excel, ISCALA)
- Persoană organizată, cu abilităţi de analiză, control a documentelor care atestă calitatea produselor
- Experienţă minimă - 2 ani în distribuţia produselor farmaceutice

BENEFICII OFERITE

Lider in domeniul Nutritiei Clinice si Terapiei Volemice, atat in Europa cat si in numeroase tari din America Latina si Asia Pacific

MONDOJOB, agentie de consultanta, recrutare si plasare a fortei de munca, ofera servicii profesionale si competitive atat clientilor nostri, cat si candidatilor. Profitam de acest prilej pentru a va prezenta oferta noastra de locuri de munca, de care suntem siguri ca va indeplini si chiar depasi asteptarile dumneavoastra.