Economist cu cunostinte de IT

AQUASoft

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

- Limba germana;
- Student in an terminal sau absolvent la o facultate cu profil economic;
- Cunostinte generale de IT (Windows, Microsoft Office).

BENEFICII OFERITE

- Training 3 luni;
- Bonusuri pentru performanta;
- Excelente oportunitati de a va confirma pregatirea si imbogati experienta in mediul de lucru al unei companii multinationale.

Compania noastra, AQUASoft activeaza in sfera dezvoltarii software si a serviciilor IT din ianuarie 2002.
In prezent, portofoliul nostru numara nume precum IBM (si clientii lor Philip Morris International, Credit Swiss, Deutsche Bank, BASF, Royal Sun Alliance, Allianz, Zurich Financial Services), S&T, ASTEC Global Consulting, Guvernul Romaniei si altii.
Activand de aproape trei ani in domeniul crearii de kit-uri de instalare pentru aplicatii (utilizand Wise, SMS Installer, InstallShield, NetInstall, Blue Base) si lucrand in special cu companii transnationale, am remarcat si exploatat nevoia crescuta pentru acest tip de servicii.
In afara software packaging-ului, compania noastra detine o foarte variata paleta de cunostinte - IBM Websphere Application Server, IBM DB/2, MS SQL Server, PL/SQL, Oracle, Oracle Reports, Oracle Forms, Oracle Financials, Java, Struts, Hibernate, J2EE, C, C++ (windows, linux), .NET (VB, C#, C++), PHP, MySQL, Analiza de Proiect si de Afaceri.
Strategia noastra este de a atinge un nivel superior de dezvoltare, utilizand in acest scop experienta anilor precedenti si extinzandu-ne portofoliul la nivel global, pe toate nivelele.