Economist contabilitate financiara

Dima Consulting Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Tine evidenta contabila a furnizorilor;
- Tine evidenta conturilor bancare;
- Tine evidenta contabila a decontarilor cu bugetul statului, verificarea jurnalelor de TVA, intocmirea decontului de TVA;
- Intocmeste diverse analize, situatii economico-financiare si raportari;
- Participa la inventarierea gestiunii de marfuri si valorificarea inventarierii
- Participa la intocmirea Raportarilor financiare de sfirsit de an;

CERINTE

- Studii superioare economice - Contabilitate;
- Minim 2 ani experienta in domeniu;
- foarte bune cunostinte operare PC - Pachetul Office (Excel, Word);
- Cunostinte avansate utilizare programe de contabilitate;
- Abilitate in lucrul cu tabele si baze de date, indemanare la calcule;

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet motivational atractiv.
Transport asigurat.

Dima Consulting Group este o firma specializata in activitati de:
selectie si recrutare personal
evaluare si interventie organizationala
traininguri
cursuri de calificare si specializare
elaborare si implementare sisteme de management al performantelor
evaluarea angajatilor

Aparuta pe piata in 1996, Dima Consulting Group a crescut de la an la an, astfel incat, in prezent este lider regional in domeniul Consultantei in Resurse Umane.

Printre colaboratorii DCG enumeram: Delcar, Micomis, Krontour, Nova Pan, Kronmat, Metabras, Dietal Roumanie, Antrax Distribution Group, Maximo, Oneves, Wella Romania, Swisspor Ploiesti, Romdil Baia Mare, Subrina Professional Iasi, s.a.