Economist Contabil

Lanerock Corporate SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- evidenta contabila completa ( furnizori, clienti, conturi bancare, casa) pana la nivel de balanta inclusiv
- intocmirea salariilor si a declaratiilor aferente
- intocmirea de diverse situatii economico-financiare si raportari in cadrul grupului
- urmarirea jurnalelor de cumparari si vanzari si decont de TVA
- intocmirea declaratiilor catre Administratia Financiara si alte autoritati si depunerea acestora
- urmarirea respectarii termenelor de plata a obligatiilor fiscale si a furnizorilor si mentinerea relatiilor cu institutiile bancare
- urmarirea contabilitatii de productie

CERINTE

- studii superioare economice ( Contabilitate sau Finante)
- experienta minim 3 ani in domeniu
- cunostinte de legislatie financiar contabila si fiscala
- cunostinte de operare pe calculator ( Excel si un program de gestiune contabila)
- cunostinte bune de limba engleza
- constituie avantaj cunoasterea programului Ciel
-cv-uri aplicabile doar in limba engleza

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- tichete de masa
- telefon de serviciu
- mediu de lucru profesional, cu posibilitati de dezvoltare a aptitudinilor.

Companie specializata in recrutare, resurse umane si plasare a fortei de munca in tara si in strainatate, cu sediul in Brasov.