Economist - Companie Multinationala

Dima Consulting Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Tine evidenta contabila a furnizorilor interni si externi;
- Tine evidenta conturilor bancare;
- Tine evidenta contabila a decontarilor cu bugetul statului, verificarea jurnalelor de TVA, intocmirea decontului de TVA;
- Intocmeste si verifica notele de debitare-creditare;
- Intocmeste diverse situatii economico-financiare si raportari in cadrul grupului;
- Participa la inventarierea gestiunii de marfuri.

CERINTE

- Studii superioare economice - Contabilitate (avantaj);
- 6 luni experienta in domeniul contabilitatii;
- Bune cunostinte de limba germana - conditie obligatorie;
- Foarte bune cunostinte operare PC - Pachetul Office (Excel, Word);
- Bune cunostinte de utilizare a programelor contabile - experienta in lucrul in Hamor constituie avantaj;
- Experienta in lucrul cu bazele de date;

BENEFICII OFERITE

- Se ofera oportunitatea deosebita de a lucra intr-un mediu dinamic si profesionist; posibilitatea dezvoltarii abilitatilor in domeniu;
- Pachet motivational atractiv.

Dima Consulting Group este o firma specializata in activitati de:
selectie si recrutare personal
evaluare si interventie organizationala
traininguri
cursuri de calificare si specializare
elaborare si implementare sisteme de management al performantelor
evaluarea angajatilor

Aparuta pe piata in 1996, Dima Consulting Group a crescut de la an la an, astfel incat, in prezent este lider regional in domeniul Consultantei in Resurse Umane.

Printre colaboratorii DCG enumeram: Delcar, Micomis, Krontour, Nova Pan, Kronmat, Metabras, Dietal Roumanie, Antrax Distribution Group, Maximo, Oneves, Wella Romania, Swisspor Ploie¿ti, Romdil Baia Mare, Subrina Professional Ia¿i, JWC Romania, Mapei Romania, Freudenberg Nonwovens Romania s.a.

CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE MULTINATIONALA CU ACTIVITATE DE PRODUCTIE SI IMPORT / DISTRIBUTIE.